Naujienos

2023 m. vasario 21 d. Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) vyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (VPPAR) veikiančio Vilniaus verslo moterų tinklo (VVMT) susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovai. Vyko diskusijos esminiais – darbuotojų saugos ir aplinkos apsaugos – klausimais, kurie iš esmės yra neatsiejama kiekvienos organizacijos dalis.

Renginio pradžioje Vilniaus VMT prezidentė Ieva Redikaitė tarė sveikinimo žodį ir viso klubo vardu pasveikino Jurga Rimkę, tapusią visos Lietuvos verslo moterų tinklas pirmininke: per 15 LVMT veiklos metų tinklui pirmą kartą vadovaus Vilniaus regionas.

Skaityti toliau

Spalio 18 d. įvyko Vilniaus verslo moterų tinklo (VVMT) metinis susitikimas ir naujos Tarybos rinkimai.  Susirinkimo metu buvo pristatyti per metus nuveikti darbai ir apžvelgti pasiekti rezultatai. Taip pat aptarėme tolimesnes veiklos kryptis. 

Po metinės veiklos ir rezultatų aptarimo prisistatė kandidatės į VVMT Tarybą. Suskaičiavus balsavimo rezultatus, 1 metų kadencijai išrinktos:

 • Pirmininkė Ieva Redikaitė
 • Liucina Giedrienė
 • Ausra Pakeniene
 • Eglė Surplienė
 • Ingrida Zmejauskienė
 • Dovilė Končak BPW Young atstovė
 • Irma Spudienė BPW tarptautinių ryšių atstovė

Balandžio 21 d. 15:00-15:30 val. Kauno verslo moterų tinklo narės kviečia į susitikimą su Egle Kontautaite, Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos Pinigų plovimo prevencijos skyriaus vadove ir jos kolegomis. Susitikime aptarsime Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimus, kas išties yra galimai pertekliniai bankų reikalavimai bei kokie galimi tolimesni žingsniai sprendžiant ginčą su banku.

Prašome iš anksto pateikti Jums rūpimus klausimus registracijos formoje.
Po susitikimo su bankų atstovėmis (nuo 15:30 iki 17:00 val.) vyks tinklo narių tarpusavio bendravimas.
Renginys skirtas Lietuvos verslo moterų tinklo narėms ir viešnioms – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų įmonių narių ir kitų įmonių – savininkėms, aukščiausio lygio vadovėms.

Registracija iki 2021-04-19 https://forms.gle/4agodz8hf4iQNqzj9
Kontaktai: Daiva Vyšniauskienė, 8 687 36240, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai prisijungė prie Jungtinių Tautų Organizacijos įkurtos tarptautinės „Moterų įgalinimo principų” (angl. The Women’s Empowerment Principles (WEPs)) iniciatyvos.
Ši iniciatyva dienos šviesą išvydo 2010 m. – jos atsiradimą paskatino Jungtinės Tautos, jau prieš gerą dešimtmetį kėlusios lyčių lygybę į prioritetinių veiksmų aukštumas. Pasaulyje iniciatyva vienija per 4700 organizacijų, o Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai tapo pirmąją verslo ir mokslo asocijuota struktūra Lietuvoje, prisijungusia prie WEPs.

Moterų įgalinimo principai (WEPs) yra principų rinkinys, siūlantis verslui rekomendacijas, kaip skatinti lyčių lygybę ir moterų įgalinimą darbo vietoje, rinkoje ir bendruomenėje.
WEPs yra pagrindinė priemonė siekti lyčių lygybės pagal Darnaus vystymosi darbotvarkę iki 2030 m. ir Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus. Prisijungdamos prie WEPs iniciatyvos, įmonės ir asocijuotos struktūros bei jų vadovai įsipareigoja laikytis šios darbotvarkės aukščiausiu lygiu ir bendradarbiauti įvairių suinteresuotų šalių tinkluose, skatinant verslo praktikas, suteikiančias moterims daugiau galimybių.

Skaityti toliau

„Moterų ir vyrų, dirbančių tame pačiame sektoriuje ir pareigose atlyginimų skirtumai liūdina. Kompetencija, o ne lytis, turi apspręsti atlyginimo dydį“.

Apie verslo moterų tinklą, kartu išgyventą pandemijos šoką, sunkumus patiriančius, bet išsaugotus ir toliau plėtojamus verslus, atlyginimų skirtumus LRT radijo laidoje „Aukso amžius. Pandemija verslo moterų akimis“ kalbėjo Fausta Šeputytė, Lietuvos verslo moterų tinklo vadovė, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmaitarybos narė, UAB „Metga“ savininkė.

Visą įrašą kviečiame paklausyti čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000145302/aukso-amzius-pandemija-verslo-moteru-akimis?fbclid=IwAR21k7coQZea0mca7b95VqeVjTtjPXHwOilcRbnrUgrqZ_v561_UrYJmwrU

Skaityti toliau

Vilniaus verslo moterų tinklas, veikiantis prie Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, tęsia naują susitikimų rubriką – „Interviu su VVMT nare“. Kovo mėnesio susitikimo viešnia buvo gerovės valdytoja Eglė Surplienė.

Šį kartą buvo puiki proga aktyvią moterų tinklo narę Eglę pažinti kaip diplomuotą finansų planuotoją ir puikią procesų koordinatorę, kuri jau daugiau kaip 25 metus drąsiai jaučiasi Lietuvos finansų rinkoje. Ir kaip labai kūrybingą, visapusišką bei įdomią asmenybę. Manote, finansai sausa sritis? Anaiptol. Renginio dalyvės išgirdo ir Eglės deklamuojamų eilių!

Tikru iššūkiu tapo jos parengta viktorina. Komandos rikiavo turtingiausių pasaulio moterų penketukus, svarstė, nuo ko prasideda gerovė ir ar pinigai tikrai atneša laimę. Eglę kalbino rubrikos „Interviu su VVMT nare“ autorė ir moderatorė Rasa Baltė-Balčiūnienė, kuri kaskart kiekvieną rubrikos viešnią prakalbina taip, kad, atrodytų, pažįstamas žmogus atsiskleidžia iš visai netikėtų perspektyvų.

Skaityti toliau

Ne kvotų, o gerųjų pavyzdžių trūksta Lietuvoje, kad daugiau moterų siektų karjeros versle. 

Kovo 11 d. Jurga Rimkė, UAB „Intra Vires“ direktorė bei Vilniaus verslo moterų tinklo (VVMT) prezidentė, ir Irma Spudienė, UAB „DSP Plius“ direktorė bei VVMT viceprezidentė, dalyvavo LRT radijo laidoje „Pinigų karta“. 

Laidoje, kurią vedė Darius Matas, kalbėta apie griūvančius stereotipus versle, apie tai, kaip per pastaruosius du dešimtmečius keitėsi požiūris į veiklias moteris, apie gerųjų patirčių ir pavyzdžių viešinimo svarbą.

Pašnekovės papasakojo apie Lietuvos verslo moterų tinklo indėlį į moterų verslumui palankios aplinkos formavimą bei tarptautinio bendradarbiavimo projektus, pasidžiaugė, kad Lietuvoje daugėja drąsių moterų, kurios nebijo išbandyti jėgas versle ir aukštojoje politikoje.

Skaityti toliau

„Vilniaus verslo moterų tinklas“ veikiantis prie Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir UAB „DSP Plius“ kviečia Lietuvos verslo moterų tinklo nares į mini nemokamą seminarą „Pasakyk, koks tavo Respiratorius, ir aš pasakysiu, kas tave apgavo!“ Pranešimą skaitys įmonės vadovė, VPPAR Tarybos narė Irma Spudienė, turinti 18 metų patirtį darbuotojų saugos srityje. Svečiuose turėsime VDI ir VVTAT atstovus.

Pranešime atskleisime PROBLEMĄ atsiradusią tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje užplūdus Covid-19 situacijai, patarsime kaip atskirti patikimą respiratorių nuo nepatikimo, pristatysime tyrimą vaistinėse, savo patirtis su partneriais, pristatysime Oskarą už blogiausią respiratoriaus dėvėjimą, priežastis, kodėl problemos atsirado ir kaip su jomis kovoti, bei pabaigai pasidalinsime 5 TOP patarimais, kaip lengviau atskirti patikimą prekę (ne tik respiratorių) ir kodėl apie tai kalbame. Šis seminaras tiks ne tik įmonių pirkimų specialistams, gamybos vadovams, įmonių vadovams, bet ir kiekvienam kuris rūpinasi savo prekių kokybe bei palaiko sąžiningą/legalų verslą.

Skaityti toliau

2021 m. Kovo 2 d. VVMT verslo pusryčių tema buvo „Plėtros diena“. Gausiai susirinkusias nares ir viešnias pasveikino Vilniaus moterų tinklo prezidentė Jurga Rimkė, pristatė einamus klausimus ir naujus projektus. Vilniaus Rūmai kartu su moterų tinklu užpildė dokumentus stojimui į tarptautinę WEP organizaciją, kuri rūpinasi lyčių lygybe darbo vietoje, rinkoje ir bendruomenėje.
Vasario mėnesį prie tinklo prisijungė net 5 naujos narės – Ilona Petrovė, Alina Velykienė, Berta Čaikauskaitė, Marija Salamakinienė, Violeta Toropčina.
Susitikimo metu jos turėjo galimybę prisistatyti ir mus supažindinti su savo veikla. Iš karto kilo daug puikių sąlyčio taškų ir bendrystės galimybių, nes renginiuose visada gausiai lankosi ne tik narės, bet ir viešnios.

Skaityti toliau

„Moterų bendrystės poreikis auga, ypatingai tai pajutome pirmojo karantino metu, kuomet tarpusavio pagalba ir palaikymas tapo labai svarbiu veiksniu tiek išlaikant ir plėtojant verslus, tiek puoselėjant asmeninius santykius. Dabar verslo moterų tinklas jungia 45 nares. Visoje Lietuvoje – arti 140 narių. Aktyviai bendradarbiaujame su kitų miestų Verslo tinklo moterimis. Šiemet sieksime auginti verslių moterų kompetencijas ir didinti bendruomenės narių skaičių. Tam turime visas galimybes, todėl nuoširdžiai kviečiu Kauno PPA rūmų nares: verslo savininkes ar aukščiausio lygio vadoves prisijungti prie tinklo“, – sako Saulė Motiejūnienė, Kauno verslo moterų tinklo vadovė.
Vasario 24 d. vyko ataskaitinis, rinkiminis, strateginis Kauno verslo moterų tinklo narių susirinkimas. Jo metu pristatyta 2020 m. veiklos ataskaita (plačiau), išrinkta vadovė ir taryba:

 • Saulė Motiejūnienė, UAB „Linolitas“ direktorė;
 • Deimantė Mitkuvienė, individuali DMConsulting veikla;
 • Irma Kvedarienė, UAB „SB Dantų klinika“ direktorė;
 • Dr. Rima Balanaškienė, UAB „Aconitum“ direktorė;
 • Dr. Rūta Klimašauskienė, UAB „Alfa idėjos ir technologijos“ akcininkė ir personalo verslo partnerė;
 • Daiva Vyšniauskienė, Kauno PPA rūmų Verslo atstovavimo skyriaus vadovė.
Skaityti toliau