2019-06-20 Verslo misija Briuselyje

Verslo moterų tinklas kartu su Panevėžio PPAR birželio 17-20 dienomis dalyvavo verslo misijoje Briuselyje. Lietuvos verslininkių grupė, viešėdama Briuselyje apsilankė Lietuvos ambasadoje Belgijoje kur susitiko su Rita Kazragiene - J.E. Lietuvos Respublikos Ambasadorė Belgijos Karalystei ir Liuksemburgo didžiajai hercogystei; Evelina Kurgonaite - Fair Standards Alliance vykdančiąja direktore, kuri yra sukaupusi verslo patirtis, dirbant įvairiose įmonėse ir institucijose. Buvo pateikti patarimai eksportuotojams, ypač dirbant Pietryčių Azijos regione, aptartos stipriosios ir silpnosios pusės bei iššūkiai, kuriuos patiria moterys-vadovės, o taip pat, kaip silpnybes paversti stiprybėmis ir įveikti verslo iššūkius.  Susitikime su Madi Sharma - verslininke iš Jungtinės Karalystės, MADI grupės įkūrėja ,,Make A Difference Ideas“ buvo diskutuota kaip dirbti ir kurti lokaliai tam, kad būtų globalus poveikis. Ši verslininkė yra  TEDxBrussels kalbėtoja, Europos ekonominių ir socialinių reikalų komiteto narė.

Verslininkės verslo pradžia ir nuoseklus verslo augimas bei verslo interesų gynimas Europos lygmeniu yra išskirtinis, kaip ir individualus ir originalus požiūris ne tik į verslo reikalus, bet ir į gyvenimą apskritai.  Toliau sekė individualus susitikimai ir konsultacijos su Claire Tombeux - EASME -Europos mažų ir vidutinių įmonių agentūros departamento vadovo asistente, kurios pranešimas kaip pasinaudoti COSME, H2020 SME ir EMFF programomis bei pagalba ir tiesioginių konsultacijų galimybės. Judith Smals - Enterprise Europe Network (EEN) projektų vadovė, kuri pristatė galimybes Lietuvos verslui. Taip pat patarė,  kaip pasitikrinti ar tavo gaminys paklausus ir reikalingas tai rinkai. Informacija, kurią galima gauti per EEN. Luisa Prista- ES mažųjų ir vidutinių įmonių vykdomosios agentūros atstovė bei Sultan Demis - Flandres Investment and Trade (FIT) direktoriaus pavaduotoja investicijų klausimams pristatė galimybės verslui regione.

Su Tomo Vasilevskio - Lietuvos verslo atstovybės Briuselyje vadovo – pagalba sekė susitikimas su EK komisaru Vyteniu Andriukaičiu, kuriame buvo aptarta maisto nešvaistymo programa nacionaliniu lygiu, maisto ateitis 2050, maisto gyvavimo lentynose trukmė, urban agriculture ypatumai (paprastai tariant, daržovės auginamos mieste, neturint daržo), žalio rakto (mažiau druskos/cukraus...) skylutės žymėjimai, spalviniai kodai bulvyčių skrudinimui, fito sanitariniai reikalavimai maisto ir saugos srityje. Verslas uždavė klausimus dėl galimų inovacijų ir ES paramos maisto srityje. Taip pat nuspręsta pasikviesti EK atstovus į Lietuvą pristatyti EK politiką šiuo klausimu.

Kita misijos dalis taip pat neabejotinai buvo susijusi su svarbiais Lietuvai žmonėmis. Susitikome su ambasadore prie ES Jovita Neliupšiene, susitikimo metu buvo aptarta verslo įmonių plėtra Belgijos ir kitose rinkose bei galima ambasados pagalba. Vėliau sekė susitikimas su Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai generaliniu direktoriumi Alfredu Jonuška, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nariu, pačiuose Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete, kuris yra patariamasis organas ES teisės aktų kūrime, buvo susipažinta su komiteto veikla bei verslo atstovavimu šioje institucijoje.

Vėliau buvo suteikta galimybė apsilankyti NATO būstinėje, susipažinta su šios tarptautinės institucijos misija ir Lietuvos Respublikos vaidmeniu joje.

Parengė Panevėžio PPAR tarybos narė - Kristina Vezbergaitė, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.