2021-02-02 VVMT verslo pusryčiai ir seminaras „Inventorizacija: personalo valdymas ir darbų sauga“

Šiandieną Vilniaus verslo moterų tinklas pradėjo itin produktyviai. Virtualiame rytiniame susitikime dalyvavo ne tik Vilniaus tinklo narės, bet ir kandidatės į narius bei viešnios iš Kauno.

Susirinkimą pradėjo VVMT prezidentė Jurga Rimkė pranešimu apie LVMT ketvirtinių renginių temas ir Young BPW atstovo rinkimus. Rytą tęsėme išklausydamos Ievos Radikaitės pristatymą, kas vyksta „BPW Green& Sustainable“ grupėje, o Monika Prastienė supažindino su EPD naujienomis. Pasveikinome ir naują Vilniaus moterų tinklo narę, UAB RAIT generalinę direktorę, Dovilę Končak, labai džiaugiamės, kad ji prisijungė į mūsų tinklą ir tikime produktyviu bendradarbiavimu.

Didžiausia padėka skrieja Eglei Makselytei, VVMT narei, savo srities profesionalei, įmonės „Personalo praktikų paslaugos“ vadovei. Ji pravedė seminarą tema – „Inventorizacija: personalo valdymas ir darbų sauga“. Išgirdome ne tik naudingos informacijos, bet ir praktinius pavyzdžius, galėjome užduoti mums aktualius klausimus.

Pagrindinis personalo ir darbų saugos veiklos ir dokumentų inventorizavimo tikslas – pa(si)tikrinti, ar realiai vykdoma veikla, veiklos pokyčiai, darbo procesai, procedūros ir jų aprašymai, taisyklės, instrukcijos ir kiti dokumentai nėra pertekliniai ar trūkstami ir ar, ar tai kas juose numatyta vienodai aišku vadovybei ir darbuotojams, ar vykdoma veikla atitinka tam, kad dokumentuose numatyta. Pokalbiai su darbuotojais-taip pat inventorizacijos dalis, kuri darbdaviui atskleidžia personalo požiūrį į veiklos valdymą, lojalumą, požiūrį į taisyklių laikymąsi. Diskutavome apie metinio veiklos vertinimo pokalbio ir periodinių tikslinių pokalbių dėl darbuotojo veiklos korekcijos tikslingumą ir efektyvumą, užduočių delegavimo metodus.“ – teigia Eglė Makselytė. Seminaro metu aptarėme, kokias sritis, dokumentus, veiklą reikia inventorizuoti ir nuo ko pradėti, apžvelgėme iš karto nepastebimas nuotolinio darbo pobūdžio keliamas rizikas darbdaviui.

Kaip jau įprasta, antrojoje dalyje buvome suskirstytos į kambarius, kad viena kitą dar geriau pažintume ir pabendrautume.

Sekantis VVMT susitikimas numatytas vasario 17 d., tad lauksime visų prisijungiant.