Moterų verslumui yra skiriamas ypatingas dėmesys pačiu aukščiausiu Europos Sąjungos lygiu, nes vis dar šalyse narėse tebeegzistuoja lyčių lygybės skirtumai moterų užimtume bei verslume. Kaip pavyzdys galėtų būti pateikiami Eurostat 2012 metu duomenys, kuomet tik 31 % visu savarankiškai dirbančių ES piliečių sudarė moterys. Be to, 2015 metais visoje Europos Sąjungoje moterų atlyginimai buvo vidutiniškai mažesni 16 % nei vyrų. Kalbant apie moterų verslumą, 2015 metais išleistoje Europos Parlamento studijoje buvo paminėta, kad moterys sudaro tik 29 % visų verslininkų Europos Sąjungoje, o jų Europoje yra net virs 40 milijonų.
Europos Parlamentas, matydamas vis dar esančią prarają tarp abiejų lyčių verslumo lygio, 2016 metais priėmė rezoliuciją, kuria numatė pasiūlymus moterų švietimui verslumo srityje bei socialiniam verslumui plėtoti, taipogi nustatė finansavimą šioms priemonėms.
Europos Komisija, reaguodama į esamą moterų verslumo situacija, taip pat paleido keletą informacinių platformų bei finansinių instrumentų, kurie, tikėtina, padės moterims visoje Europoje.
Naudingos nuorodos, kurios gali Jums praversti:
- Pagrindiniai dokumentai, reglamentuojantys verslumą ES yra: Verslumo veiksmų planas 2020 bei Smulkiojo verslo aktas. Dokumentus rasite paspaudę šias nuorodas: https://ec.europa.eu/growth/smes/business-friendly-environment/small-business-act_en
https://ec.europa.eu/growth/smes/promoting-entrepreneurship/action-plan_en - Europos Komisijos veiksmai, inicijuojami moterų verslumo palaikymui, yra paspaudus šią nuorodą: https://ec.europa.eu/growth/smes/promoting-entrepreneurship/we-work-for/women_en
- Europos moterų verslininkių platforma www.wegate.eu, kuri sujungia visas Europoje egzistuojančias moterų verslininkių organizacijas bei asociacijas bei yra tinkama bet kokio amžiaus moteriai, kuri nori pradėti, vystyti savo verslą. Čia galima rasti visą informaciją apie Europos Sąjungos ir kitų šalių organizuojamus verslumo renginius, mokymus bei verslumo bendrininkavimo galimybes.
- Europos Komisijos ir OECD publikuota Moterų verslumo studija, kuri nagrinėja lyčių spragas verslume, skirtumus tarp moterų ir vyrų verslininkų bei analizuoja iššūkius, su kuriais gali susidurti moterys, pradedančios savo verslą. Studiją rasite paspaudę šią nuorodą: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=89&newsId=9027&furtherNews=yes
- Taip pat Europos Komisija, 2011 metais yra įsteigusi Moterų Inovatorių prizą, kuriuo yra siekiama padidinti visuomenės informavimą apie verslias ir inovatyvias moteris ir įkvėpti imtis veiksmų verslumui.
Parengė Kristina Vezbergaitė - Karazijė pagal Europos Parlamento ir Europos Komisijos pateiktą informaciją